JESTEŚ PRACOWNIKIEM?

Otrzymałeś/aś wiadomość z hasłem od swojego pracodawcy? Zaloguj się i pobierz swój PIT w formie elektronicznej lub dowiedz się więcej na temat platformy PobierzPIT!

JESTEŚ PRACODAWCĄ?

Chcesz w bezpieczny, szybki sposób przekazać swoim pracownikom deklaracje PIT? Dzięki nam zrobisz to sprawnie i wygodnie, bez drukowania oraz opłat za przesyłki pocztowe.

PLATFORMA POBIERZPIT

PobierzPIT.PL

Każdy pracodawca

jako płatnik PIT, ma obowiązek w terminie do końca lutego 2024 r. przekazać pracownikowi informację o wysokości jego dochodów i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11, PIT-8C, PIT-R, IFT-1/IFT-1R).

Dopuszczonym prawnie sposobem dystrybucji pozwalającym na większą oszczędność czasu i pieniędzy jest wysłanie ich drogą elektroniczną, jako plik PDF z e-podpisem (bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu).

Udostępnienie dokumentów na platformie PobierzPIT i powiadomienie pracownika o możliwości ich pobrania, stanowią wystarczający dowód ich dostarczenia, nawet jeśli dokumenty nie zostaną faktycznie pobrane przez pracownika. Wysyłaj dokumenty PIT w wygodniejszy, szybszy i bezpieczniejszy sposób niż dotychczas. Zarejestruj się i poznaj nowy komfort dystrybucji deklaracji podatkowych do swoich pracowników.

PobierzPIT.PL

Każdy pracownik

ma możliwość pobrania elektronicznej deklaracji PIT za pośrednictwem platformy, dzięki uprzedniej wysyłce dokumentu przez pracodawcę korzystającego z usług PobierzPIT.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, deklaracja PIT w formie elektronicznej posiada taką samą wartość prawną jak dokument w formie papierowej. Dokument taki dostarczany jest w formie pliku PDF, opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Każdy Pracownik, który otrzyma deklarację PIT-11 (lub kilka deklaracji), jest zobowiązany na ich podstawie wypełnić zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku 2023 (najczęściej PIT-37) i przekazać je do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej lub papierowej w terminie do 2 maja 2024 r. PIT-37 jest typową deklaracją składaną przez pracowników, zleceniobiorców i innych, za których zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (zakład pracy, zleceniodawca itp.).

ZALETY KORZYSTANIA Z PLATFORMY

Bezpieczeństwo
BEZPIECZEŃSTWO
  • będąc pracownikiem - dane niezbędne do pobrania Twojej deklaracji PIT znasz tylko Ty, masz więc pewność, że nie trafi ona w niepowołane ręce
  • będąc pracodawcą - w celu zapewnienia poufności transmisji danych przesyłanych przez internet, platforma PobierzPIT zabezpieczona jest szyfrowanym połączeniem SSL
Ekologia
EKOLOGIA
  • będąc pracownikiem - otrzymując deklarację w formie elektronicznej chronisz środowisko naturalne
  • będąc pracodawcą - bądz odpowiedzialny, produkcja jednej tony papieru, to aż 17 ściętych drzew
Wygoda
WYGODA
  • będąc pracownikiem - deklarację PIT w formie elektronicznej możesz wydrukować lub zapisać przykładowo na smartfonie i mieć do niej łatwy dostęp
  • będąc pracodawcą - masz możliwość wysyłki dokumentów z dowolnego dla Ciebie miejsca, kiedy chcesz i gdzie chcesz
Oszczędność
OSZCZĘDNOŚĆ
  • będąc pracownikiem - elektroniczną deklarację PIT otrzymasz i rozliczysz wcześniej, niż w przypadku formy papierowej wysyłanej drogą tradycyjną
  • będąc pracodawcą - oszczędzasz czas i pieniądze nie ponosząc dodatkowych kosztów przesyłki pocztowej i związanych z nią czyności

WYSYŁKA PIT W 6 PROSTYCH KROKACH

1

1.

Rejestracja pracodawcy na platformie PobierzPIT

2

2.

Zakup odpowiedniego pakietu przez pracodawcę

3

3.

Umieszczenie dokumentów na platformie przez pracodawcę

4

4.

Wygenerowanie hasła i dostarczenie go w postaci SMS/E-mail do pracownika

5

5.

Zalogowanie się przez pracownika na platformie PobierzPIT i pobranie przesłanych dokumentów

6

6.

Potwierdzenie pobrania deklaracji przez pracownika

SPRAWDZONA SKUTECZNOŚĆ

dostarczone dokumenty

376893

dostarczonych dokumentów

dostarczone dokumenty

55866

dokumentów przekazanych za rok 2020

NAJBLIŻSZY WEBINAR

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zoptymalizować pracę w swoim biznesie oraz przekonać jakie korzyści płyną z użytkowania elektronicznego narzędzia do dystrybucji PIT, nie tylko dla pracodawcy - ale również dla pracownika, zapisz się na najbliższy, bezpłatny webinar.

Zarejestruj się

PRACODAWCO, SPRAWDŹ CENNIK PAKIETÓW LUB TESTUJ ZA DARMO!

Skorzystaj z bezpłatnej rejestracji i przekonaj się o zaletach platformy PobierzPIT. W ramach testowego pakietu, otrzymujesz 5 odbiorców do wykorzystania bez limitu czasowego.

Testuj za darmo
PAKIET STARTOWY
0 zł
na start
5
odbiorców
10
powiadomień SMS
0 zł
powiadomienia e-mail

Zapoznaj się z pełną ofertą, dobierając wariant pakietu najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Pamiętaj, że do jednego odbiorcy, możesz wysłać nieskończenie wiele dokumentów.

Sprawdź cennik

ZAUFALI NAM

Contrain Poland Sp. z o.o.
Crede Experto
Dantem Polska Sp. z o.o.
Fast Service Group Sp. z o.o. Sp. k.
Golden Serwis
Jaga Temp Sp. z o.o.
Jobman Group Sp. z o.o.
Meta Sp. z o.o.
NOTUS Finanse S.A.
POS Group Sp. z o.o.
POS Temp Sp. z o.o.
Work & Profit Sp. z o.o.

KONTAKT POBIERZPIT

Job Solutions Sp. z o.o.
Kraków, Czyżówka 14/2.7

`