PRACODAWCO,

TERAZ BEZPIECZNIE I WYGODNIE PRZEKAŻESZ DEKLARACJĘ PIT SWOIM PRACOWNIKOM

PobierzPIT to platforma do masowej wysyłki elektronicznych deklaracji PIT i innych dokumentów podatkowych do pracowników.

Testuj za darmo Zaloguj się
PobierzPIT.PL

Bezpieczeństwo

Dostęp do dokumentów zabezpieczony jest znanym tylko pracownikowi indywidualnym hasłem, przekazywanym przez wiadomość e-mail i sms.

Oszczędność

Wysyłając deklaracje PIT drogą elektroniczną oszczędzasz czas i pieniądze konieczne do wysłania ich tradycyjną przesyłką pocztową.

Wygoda

Elektroniczną wersję deklaracji PIT-11 (plik PDF) wygenerujesz na podstawie pliku XML przekazywanego do urzędu skarbowego.

Skuteczność

Dzięki wysyłce dokumentów poprzez platformę, w przypadku kontroli, łatwo potwierdzisz ich właściwe dostarczenie pracownikowi.

Elektroniczna dystrybucja PIT

Każdy pracodawca, jako płatnik PIT, ma obowiązek w terminie do końca lutego 2024 r. przekazać pracownikowi informację o wysokości jego dochodów i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11, PIT-8C, PIT-R, IFT-1/IFT-1R).

Dokumenty te, z uwagi na konieczność posiadania przez płatnika potwierdzenia przekazania, zazwyczaj dystrybuowane są w tradycyjnej formie, czyli wydrukowanych druków wysyłanych listem poleconym.

Dopuszczonym prawnie sposobem dystrybucji pozwalającym na większą oszczędność czasu i pieniędzy jest wysłanie ich drogą elektroniczną, jako plik PDF z e-podpisem (bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu).

Udostępnienie dokumentów na platformie PobierzPIT i powiadomienie pracownika o możliwości ich pobrania, stanowią wystarczający dowód ich dostarczenia, nawet jeśli dokumenty nie zostaną faktycznie pobrane przez pracownika.

Dostarcz PIT - krok po kroku

1.

Zarejestruj
się

Wprowadź dane firmy, w imieniu której będziesz wysyłać deklaracje PIT. Pamiętaj, że korzystanie z platformy oznacza akceptację Regulaminu.

2.

Kup
pakiet

Wybierz pakiet odpowiadający liczbie twoich pracowników i opłać go tradycyjnym przelewem lub poprzez płatność internetową.

3.

Dodaj
dokumenty

Dodaj odbiorców oraz przygotowane dla nich elektroniczne wersje dokumentów podpisane cyfrowo.

4.

Powiadom
pracowników

Wyślij do pracowników powiadomienia o umieszczeniu dokumentu na platformie, zawierające hasło dostępu do ich konta.

5.

Sprawdź
odbiór

Monitoruj ilość pobrań dokumentów, a w razie konieczności ponów wysyłkę powiadomień do pracowników.

Zarejestruj się i testuj za darmo elektroniczną dystrybucję PIT!

Rejestracja
`